میکرونیدلینگ

دانستنی های مهم درباره میکرونیدلینگ (درماپن)

اثرات درمانی میکرونیدلینگ چیست؟

  • میکرونیدلینگ (درماپن) اثر ثابت شده ای در درمان تورفتگی های حاصل از آکنه، جای سوختگی، اسکارهای ناشی از جراحی و زخم ها دارد .
  • میکرونیدلینگ (درماپن)  تأثیر زیادی برای درمان چین و چروک پوست دارد. بهترین نتایج در طی یک دوره ۶-۴ جلسه ای حاصل می شود. در یک کلام، تأثیر درماپن در درمان ترک های پوستی باورنکردنی است.
  • میکرونیدلینگ برای بهبود اثر زخم بعد از عمل جراحی، زخم ها، تورفتگی های پوست ناشی از آکنه و غیره مؤثر است.

خطرات یا عوارض جانبی ناشی از میکرونیدلینگ چیست؟

عوارض جانبی شامل قرمزی، سوزش، خارش، خشکی پوست معمولا در عرض ۴۸- ۲۴ ساعت بعد از انجام میکرونیدلینگ از بین می روند.

میکرونیدلینگ برای اصلاح کدام ضایعات پوستی مؤثر است؟

میکرونیدلینگ به ویژه در تغییرات ناشی از افزایش سن مانند چین و چروک و خطوط پنجه کلاغی بسیار مؤثر است. به دلیل ایجاد کلاژن در فرایند درماپن، جوشگاه ها، ترک های پوستی، جای جوش و آبله مرغان با این روش قابل اصلاح است. هم چنین میکرونیدلینگ بر شفاف شدن و قوام پوست تأثیر خوبی دارد.

چه درمان های موضعی را می توان همراه با میکرونیدلینگ استفاده کرد؟

میکرونیدلینگ به تنهایی سنتز کلاژن را در بدن زیاد می کند اما ترکیب میکرونیدلینگ با PRP نتایج درمانی شگفت آوری دارد.

آیا میکرونیدلینگ بی خطر است؟

سوزن هایی که وارد پوست می شوند هیچ گونه عارضه آلرژیک یا سوء ندارند و اثر آن ها تا ۲۴ ساعت بعد از آن به سرعت بهبود می یابند و تنها به مراقبت ساده نیاز دارند.

چقدر طول می کشد تا نتایج میکرونیدلینگ قابل مشاهده گردند؟

نتایج جوانسازی پوست توسط این روش پس از ۸-۶ هفته روش دیده می شود و روند بهبود در طول زمان ادامه دارد. معمولا جلسات زیادی توصیه می شود هر چند بهبود پس از هر جلسه نیز قابل مشاهده است.

ظاهر پوست پس از میکرونیدلینگ چگونه است؟

پس از میکرونیدلینگ پوست  قرمز و ملتهب است که شبیه به آفتاب سوختگی می باشد. هم چنین بیمار احساس خشکی و حساسیت خفیف به لمس را در منطقه تحت درمان دارد. البته این وضعیت پس از چند ساعت بهتر می شود و در ۲۴ ساعت آینده به طور کامل بهبود خواهد یافت. پس از ۳ روز به ندرت شواهدی از انجام درماپن بر روی پوست مشاهده می شود.

در چه مواردی میکرونیدلینگ ممنوعیت دارد؟

موارد منع و احتیاط شامل کلوئید و اسکارهای برجسته، سابقه اگزما، پسوریازیس و سایر بیماری های مزمن؛ کراتوز ناشی از آفتاب؛ سابقه عفونت هرپس سیمپلکس؛ سابقه دیابت؛ وجود خال های گوشتی، زگیل و یا ضایعات پوستی در منطقه تحت درمان می باشد. موارد منع انجام به طور مطلق عبارت هستند از: اسکلرودرمی، بیماری های کلاژن عروقی و یا اختلالات قلبی؛ روزاسه و مشکلات لخته شدن خون، عفونت باکتریایی یا قارچی فعال، سرکوب سیستم ایمنی، اسکارهایی با طول عمر کمتر از ۶ ماه وکسانی که فیلر در شش ماه اخیر تزریق کرده اند می باشد.

 

برای مطالعه انواع مراقبت های پوست به سایت www.doctorsoheila.ir مراجعه کنید.

برای اطلاع از بروزترین مطالب علمی در حوزه پوست، مو و زیبایی در سایت کلینیک یاس با ما همراه شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =